4. nedeľa v Cezročnom období

28.01.2024
4. nedeľa v Cezročnom období Omša 08:00 Za dary Ducha Svätého a ochranu Matky Božej pre Richarda
Féria: Pondelok 4. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 +Štefánia a Jozef
Féria: Utorok 4. týždňa v Cezročnom období Omša 07:15 Na úmysel
31.01.2024
Spomienka: Svätého Jána Bosca, kňaza Omša 17:30 Za zdravie, Božie požehnanie a dary Ducha Svätého pre Mareka, Lisku a Donnyho
Féria: Štvrtok 4. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 + František (1.výr.)
Sviatok: Obetovanie Pána Omša 17:30 +Dušan
03.02.2024
Ľubovoľná spomienka: Svätého Blažeja, biskupa a mučeníka Omša 07:15 + z rodiny Hanky Beňovej
04.02.2024
5. nedeľa v Cezročnom období Omša 08:00 +Vincent, Marta, Eva, Stanislav

Vo štvrtok pri večernej svätej omši bude biblická katechéza ako súčasť prípravy na 1. sväté prijímanie. Je určená nie len pre detí, ale aj pre rodičov a každého kto má záujem.

V stredu po sv. omši je Eucharistická adorácia do 18:30.

Chorí:

V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci, spovedať chorých budem chodiť vo štvrtok od 8:30.

Farská pastoračná rada:

Pomocným orgánom pri pastoračných aktivitách pre lepšie komunikovanie a spoluprácu, má byť pre farára Farská pastoračná rada. Keďže naša farnosť vznikla 1.7.2023 a potreboval som čas trochu na zorientovanie tak doteraz ešte nebola vytvorená. Tento nedostatok by som rád napravil a preto do konca januára prijímam návrhy na členov FPR.

GSF:

Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline pozýva záujemcov o štvorročnú a osemročnú formu štúdia na informačný deň k prijímaciemu konaniu, ktorý sa uskutoční 13. februára 2024 o 13.00 hod. Záujemcom budú poskytnuté informácie o štúdiu na GSF, informácie o kritériách prijímacieho konania, usmernenie k prijímacím testom a podľa záujmu prehliadka školy. Ďalšie informácie sú na www.gsf.sk

Hromničné sviece:

V piatok máme sviatok Obetovania Pána. V tento deň sa zvyknú požehnávať hromničné sviece.

V sobotu pred sv. omšou o 6:15 bude Mariánske večeradlo.

Organizačný tím OZ Domec:

OZ Domec hľadá posily do organizačného tímu. Ak máš chuť niečo v Bánovej zlepšiť, vytvoriť niečo pre deti, mládež, mladé rodiny či obohatiť ostatných niečím novým tak hľadajú práve teba. Viac informácií na nástenke.

Sv. Blažej:

V sobotu máme spomienku na sv.Blažeja. Na záver svätej omše budem udeľovať svätoblažejské požehnanie.

Zbalenie stromčekov:

V stredu o 13:30 budeme rozoberať stromčeky. Chcel by som poprosiť o pomoc aj nejakých mocnejších chlapov.