5. veľkonočná nedeľa

5. veľkonočná nedeľa Omša 08:00 + Mária, Anna, Ján, Gašpár
29.04.2024
Sviatok: Svätej Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, patrónky Európy Omša 17:30 + Dáška a Dušan
Féria: Utorok po 5. veľkonočnej nedeli Omša 07:15 Na úmysel
01.05.2024
Ľubovoľná spomienka: Svätého Jozefa, robotníka Omša 17:30 Za Božie požehnanie pre členov ruže č.6
02.05.2024
Spomienka: Svätého Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi Omša 17:30 + Stanislav, Irena, Margita
03.05.2024
Sviatok: Svätých Filipa a Jakuba, apoštolov Omša 17:30 + Mária, Jana, kňaz Gejza a jeho rodičia
Féria: Sobota po 5. veľkonočnej nedeli Omša 07:15 Za živých členov ruže č.5
6. veľkonočná nedeľa Omša 08:00 + Štefan, rodičia, súrodenci a švagriná

1. piatkový týždeň:

Spovedám vždy pol hodinu pred svätými omšami, chorých vo štvrtok od 8:30.

Vo štvrtok večerná svätá omša bude ako súčasť prípravy na 1. sväté prijímanie. Je určená nie len pre detí, ale aj pre rodičov a každého kto má záujem.

V stredu po sv. omši bude Eucharistická adorácia.

Fatimské soboty:

Otec biskup Tomáš nás povzbudzuje, aby sme v tomto Roku modlitby s celou Cirkvou znovuobjavovali hodnotu modlitby v našom každodennom živote. Téme budú venované aj tohtoročné fatimské soboty v Rajeckej Lesnej, na ktoré vás pozývame. Vždy v prvú sobotu v mesiacoch máj - október zaznejú v Rajeckej Lesnej katechézy o spoločnej modlitbe v rodine a farnosti. Katechézy nájdete každý mesiac aj v časopise Naša Žilinská diecéza, alebo si ich budete môcť vypočuť ako podcast. Súčasťou projektu sú aj súťažné aktivity pre rodiny s deťmi. Podrobnosti sú zverejnené na stránke www.dcza.sk.

Formačný kurz lektorov:

11. mája sa v Diecéznom centre uskutoční formačný kurz pre lektorov a tých čo čítajú pri svätých omšiach čítania. Kto by mal záujem treba sa nahlásiť do budúcej nedele v sakristii.

Koncert:

Regionálne centrum autistov pod záštitou Domu odborov vás pozýva 29.mája na Benefičný koncert. Viac informácií na plagáte.

Bude v sobotu o 6:15.

Púť detí:

11. mája sa v Rajeckej Lesnej bude konať púť detí. Táto púť sa koná pravidelne každý rok, no tento rok je spojená s iniciatívou Svätého Otca – Svetové dni detí. Keďže to nie je ďaleko, chceli by sme ísť aj z našej farnosti. Ak by ste mali záujem treba sa prihlásiť v Sakristii do 5.mája, kde dostanete aj bližšie informácie. Detí ktoré ešte nechodia do školy môžu ísť len s doprovodom zodpovednej osoby.

Púť:

V stredu 8. mája 2024 sa uskutoční Jarná púť na pútnickom mieste Hora Živčáková pri Turzovke. Slávnostnú sv. omšu o 11.00 h bude celebrovať Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. Viac informácií na plagáte vo výveske.

Sviatosť manželstva:

Sviatosť manželstva si vyslúžia v sobotu 4.5.2024 o 15:00 hod. Samuel Holečka z farnosti Martin a Martina Pšenková z farnosti Žilina – Bánová. Zahrňme ich do svojich modlitieb.

Prosím v sobotu o upratovanie kostola rodičov prvoprijímajúcich detí.

Zbierka:

V zbierke na seminár sa vyzbieralo 852,30€. Za všetky vaše milodary úprimné Pán Boh odplať!