34. nedeľa v Cezročnom období – Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme

26.11.2023
Slávnosť: 34. nedeľa v Cezročnom období – Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme Omša 08:00 Za zdravie a Božie požehnanie pre Alexandra a Annu
Féria: Pondelok 34. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 +Paulína a Gejza
28.11.2023
Féria: Utorok 34. týždňa v Cezročnom období Omša 07:15 Za milosť obrátenia a milostivú hodinu smrti pre Helenu
29.11.2023
Féria: Streda 34. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 Za Božie požehnanie pre dcéru
Sviatok: Svätého Ondreja, apoštola Omša 17:30 +Vojtech (1.výr.)
01.12.2023
1. Piatok: O Najsvätejšom Srdci Ježišovom Omša 17:30 +Emil a Ľudmila (Cesnekoví)
02.12.2023
Ľubovoľná spomienka: Preblahoslavenej Panny Márie v sobotu Omša 07:15 +z ruže č.6
03.12.2023
1. adventná nedeľa [rok B, cyklus II.] Omša 08:00 Za zdravie a Božie požehnanie pre rodinu

1.piatok:

V piatok máme prvý piatok mesiaca december. Spovedám tradične polhodinu pred svätými omšami. Vo štvrtok od 8:30 budem chodiť po chorých ku ktorým chodím pred prvým piatkom.

Vo štvrtok pri večernej svätej omši bude biblická katechéza ako súčasť prípravy na 1. sväté prijímanie. Je určená nie len pre detí, ale aj pre rodičov a každého kto má záujem.

Stredu po sv. omši bude eucharistická poklona do 18:30.

Adventné vence:

V sobotu o 15:30 hod. pozývame detí a mládež, aby si prišli do Domca vytvoriť svoj Adventný veniec, ktorí si budú môcť potom zobrať domov. Treba si priniesť sviečky.

Bratia kapucíni pozývajú:

Na ďakovnú sv. omšu, ktorá sa uskutoční 2.12.2023 o 17:00 hod. v Sirotári, pri príležitosti dokončenia diela obnovy kostola a kláštora jezuitov na Mariánskom námestí v Žiline, ľudovo nazývaný Sirotár.

DOD:

·       Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského v Žiline srdečne pozýva žiakov ôsmeho a deviateho ročníka a ich rodičov na Dni otvorených dverí 2023, ktoré sa uskutočnia v termínoch: 5. 12. 2023 od 10.00 do 14.00. Viac informácií nájdete na stránke školy www.oata.sk.

·       Dňa 8.12.2023 sa uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline Deň otvorených dverí, kde môžete vidieť žiakov pripravujúcich sa v jednotlivých študijných odboroch (autoopravár, stolár, murár, grafik) a ich učiteľov. Všetci ste srdečne pozvaní.

V sobotu po svätej omši bude Mariánske večeradlo.

Požehnanie adventného venca:

Adventné vence a sviečky budem požehnávať v nedeľu  na začiatku svätých omší. Treba si ich pred svätou omšou položiť pred oltár a po svätej omši zobrať domov.

Spoveď chorých pred Vianocami:

Ak by ste vedeli o niekom, kto nemôže chodiť do kostola a nechodím k nemu pred prvým piatkom ale chcel by pristúpiť ku svätej spovedí pred Vianocami, treba mi ho nahlásiť v Sakristií.

Zbierka:

Na budúcu nedeľu je zbierka na charitu.

Čečina na Adventné vence:

Chceli by sme poprosiť, že ak by mal niekto doma čečinu, ktorá by mohla byť použitá na tvorbu adventných vencov, alebo by ju vedel zabezpečiť, aby ju doniesol do Domca, resp. dal vedieť a pokúsime sa to nejak do Domca prepraviť.