29. nedeľa v Cezročnom období

Féria: Štvrtok 29. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 +Irenej
Féria: Piatok 29. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 +Marián
28.10.2023
Sviatok: Svätých Šimona a Júdu, apoštolov Omša 07:15 Za zdravie a Božiu pomoc pri operácií
29.10.2023
30. nedeľa v Cezročnom období Omša 08:00 +Vincent, Emília a ich rodičia

Vo štvrtok pri večerných svätých omšiach bude bývať biblická katechéza ako súčasť prípravy na 1. sväté prijímanie. Je určená nie len pre detí, ale aj pre rodičov a každého kto má záujem.

Stredu po sv. omši bude eucharistická poklona do 18:30.

Godzone tour:

Pozývame mladých na Godzone tour 2023, ktorá sa uskutoční v utorok (24. októbra) v Niké aréne v Žiline. Počas večerného programu vystúpia viacerí umelci i známe kresťanské zoskupenia. Vstup na podujatie je zadarmo, program začína o 18:00 h. Viac informácií na https://godzone.sk/

Milión detí:

Ďakujem deťom, ktoré sa zapojili do akcie „Milión detí sa modlí ruženec.“

Miništrantské stretnutie:

V sobotu od 10:00 do 12:00 bude miništrantské stretko

Ruženec:

Október sa nazýva aj ružencovým mesiacom. Ruženec je evanjeliová modlitba. V ňom sa uvažuje o základných spasiteľných udalostiach, ktoré sa uskutočnili v Kristovi. Úplné odpustky: sa udeľujú tomu: 1.) kto sa nábožne pomodlí mariánsky ruženec a to v kostole, kaplnke, v rodine, alebo v zhromaždení veriacich; 2.) kto sa nábožne pripojí k recitovaniu tejto modlitby keď sa ju modlí sv. otec (aj prostredníctvom TV alebo rozhlasu). Podmienky pre získanie odpustkov: 1.) treba sa pomodliť aspoň 5 desiatkov súvislé; 2.) pri modlitbe je potrebné pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách; 3.) tajomstvá musia byť prednesené podľa schváleného miestneho zvyku. Modlitbu ruženca sa spoločne začíname modliť v kostole 40 minút pred svätou omšou. Skúsme zvlášť aj v tento mesiac sa viacerí zapojiť do tejto modlitby.

Výberové konanie:

Vyhlasuje sa výberové konanie na pozíciu riaditeľ/riaditeľka Katolíckej spojenej školy v Rajci. Viac informácií na nástenke.

Zbierka na misie:

Dnes je zbierka na misie.

Čítania a prosby:

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapájajú do slávenia svätej omše aj tým, že prečítajú čítanie alebo prosby. Všimol som si, že sú to stále tí istí, preto by som chcel povzbudiť aj ďalších aby sa zapísali vzadu na papier a mali tak aj týmto spôsobom účasť na svätej omši.