Palmová (Kvetná) nedeľa – Nedeľa utrpenia Pána

Féria: Pondelok Svätého týždňa Omša 07:15 + Emil
Féria: Utorok Svätého týždňa Omša 13:00 + Anna Olejkárová – pohrebná omša
27.03.2024
Féria: Streda Svätého týždňa Omša 17:30 + Mária, Jozef, Stanislav, Miroslav, Alžbeta
28.03.2024
Féria: Štvrtok Svätého týždňa – Zelený štvrtok Omša 17:30 + Anna, Jozef, Adam, Anna
29.03.2024
Féria: Piatok utrpenia Pána (Veľký piatok) - slávenie utrpenia a smrti Pána Pobožnosť 10:00 Krížová cesta
Iné 15:00 Obrady Veľkého piatku
Biela sobota Iné 08:00 Ranné chvály
Omša 19:00 Za zdravie, Božie požehnanie a ochranu Matky Božej pre deti s rodinami
31.03.2024
Prikázaná slávnosť: Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania Omša 08:00 + Anton, Jozefína, Marián, Anna

V stredu po sv. omši bude Eucharistická adorácia.

Krížová cesta:

Krížovú cestu sa modlíme dnes (nedeľu) o 14:00. Na Veľký piatok sa budeme modliť krížovú cestu ulicami Bánovej. Začneme o 10:00 pred kostolom.

Posun času:

V noci zo soboty na nedeľu sa posúva čas o hodinu dopredu.

Požehnanie Veľkonočných pokrmov:

Stará pôstna prax zakazovala počas pôstu jesť nie len mäso ale aj vajcia a syry. Tieto pokrmy boli potom na Veľkú noc požehnané na ich prvé domáce použitie. Požehnanie pokrmov pripomína, že spoločenstvo so zmŕtvychvstalým Kristom pri eucharistickom stole má pokračovať doma v hostine lásky – agapé.

Prísny pôst:

V piatok je dňom pokánia v celej Cirkvi. Zdržiavame sa mäsitého pokrmu a dodržujem prísny pôst. To znamená, že v piatok sa neje mäso a nedá sa to nahradiť žiadnym iným skutkom pokánia. Zároveň sa môže iba rasť najesť a okrem toho si 2x niečo prehryznúť. Zdržanie sa mäsitého pokrmu viaže všetkých čo dosiahli 14 rok života až do smrti, pôst viaže všetkých od 18-teho do 60-teho roku života.

Púť Butkov:

V nedeľu Božieho milosrdenstva (7. apríla) sa uskutoční púť na hore Butkov. Viac informácií na nástenke.

Prosím o upratovanie kostola farníkov z ruže č. 3. V stredu po sv. omši.

Veľkonočná zbierka:

Budúcu nedeľu je tradičná veľkonočná zbierka.

Zápis na stráženie:

Vo štvrtok po sv. omši bude kostol otvorený do 21:00, v piatok po obradoch si budete môcť uctiť Svätý kríž do 19:00, a v sobotu budete môcť prísť k Božiemu hrobu po ranných chválach až do 18:30. Je potrebné aby v týchto časoch bol niekto v kostole, preto vás chcem poprosiť sa zapísať na jednotlivé termíny. (Sú rozpísané po polhodinke)

Zápis prvákov:

Cirkevná základná škola Kráľovnej pokoja pozýva rodičov s deťmi na zápis do 1.ročníka, ktorý sa uskutoční v dňoch 3. a 4. apríla 2024 vždy od 15.00 hod v priestoroch školy. Ponúkajú vzdelanie v duchu kresťanskej náuky v rodinnom prostredí. Pre záujemcov je možnosť prehliadky moderných priestorov školy kedykoľvek po dohode. Viac informácií nájdete na plagáte alebo na web stránke www.sskp.sk.

rozVEDENÍ k BOHU:

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 19.-21. apríla 2024 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú v nových vzťahoch. Prihlásiť sa je možné cez prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na internetovej stránke Rodinkova.

Úplné odpustky:

·       vo Štvrtok Pánovej večere sa nábožne pomodlí strofy Ctime túto sviatosť slávnu počas slávnostného prenesenia Najsvätejšej sviatosti

·       v Piatok utrpenia Pána sa nábožne zúčastní na poklone Svätému krížu

·       vo Veľkonočnej vigílii si obnoví krstné sľuby