26. nedeľa v Cezročnom období

01.10.2023
26. nedeľa v Cezročnom období Omša 08:00 Za Božie požehnanie pre Katarínu a Lukáša
Spomienka: Svätých anjelov strážcov Omša 17:30 +Anna, Augustín, Ján, Štefánia
03.10.2023
Féria: Utorok 26. týždňa v Cezročnom období Omša 07:15 Za úspešnú operáciu a zdravie a Božie požehnanie pre Jozefa
Spomienka: Svätého Františka Assiského Omša 17:30 +Kamila a Mária
05.10.2023
Ľubovoľná spomienka: Svätej Faustíny Kowalskej, panny Omša 17:30 Za zdravie a Božiu pomoc, ochranu Panny Márie a dary Ducha Svätého pre Janu a jej rodinu
06.10.2023
Féria: Piatok 26. týždňa v Cezročnom období Omša 17:30 +Stanislav a jeho rodičia Irena a Rudolf
07.10.2023
Spomienka: Ružencovej Panny Márie Omša 07:15 + z ruže č.4
08.10.2023
27. nedeľa v Cezročnom období Omša 08:00 +Štefánia a Jozef

Ďakujem všetkým ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričiňujú o chod farnosti a dôstojné slávenie liturgie. Všetkým prajem požehnaný týždeň.

Stredu po sv. omši bude eucharistická poklona do 18:30. Zároveň aj štvrtok o 16:30 vyložím sviatosť k poklone a potom budem spovedať do 17:20. Vo štvrtok sa počas poklony budeme modliť aj posvätný ruženec.

Benefičný koncert:

Fórum života pozýva pri príležitosti 20. výročia na slávnostný benefičný koncert s JANAIS, ktorý sa uskutoční 6. októbra v Dome umenia Fatra v Žiline. Na koncerte zahrajú Janais s kapelou, manželia Gavalovci, Nebeská muzika z Terchovej, Doris Day Band zo Žiliny a Zbor svätého Ladislava z Rajca. Fórum života počas galavečera taktiež odovzdá Cenu Antona Neuwirtha významným osobnostiam ochrany života na Slovensku a v zahraničí. Cena základnej vstupenky je 20 eur a zľavnenej pre študentov, dôchodcov a ZŤP 15 eur a je možné ich zakúpiť online. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.forumzivota.sk/koncert.

Chorí:

Spovedať chorých budem vo štvrtok od 8:30.

Duchovná obnova:

Duchovná obnova rozVEDENÍ k BOHU sa uskutoční 3. - 5. novembra 2023 v Rodinkove v Belušských Slatinách. Je určená pre tých, ktorí po rozvode žijú sami.

Farské posedenie:

Ďakujem všetkým, ktorí minulí týždeň prišli sa stretnúť a porozprávať (aj napriek nie ideálnemu počasiu).

V sobotu po svätej omši bude mariánske večeradlo.

Púť na Hore Živčáková:

-      15. 10. 2023 sa uskutoční púť na Hore Živčáková, pri príležitosti 30. výročia posviacky Kaplnky Panny Márie Kráľovnej pokoja.

Ruženec:

Október sa nazýva aj ružencovým mesiacom. Ruženec je evanjeliová modlitba. V ňom sa uvažuje o základných spasiteľných udalostiach, ktoré sa uskutočnili v Kristovi. Úplné odpustky: sa udeľujú tomu: 1.) kto sa nábožne pomodlí mariánsky ruženec a to v kostole, kaplnke, v rodine, alebo v zhromaždení veriacich; 2.) kto sa nábožne pripojí k recitovaniu tejto modlitby keď sa ju modlí sv. otec (aj prostredníctvom TV alebo rozhlasu). Podmienky pre získanie odpustkov: 1.) treba sa pomodliť aspoň 5 desiatkov súvislé; 2.) pri modlitbe je potrebné pripojiť nábožné rozjímanie o tajomstvách; 3.) tajomstvá musia byť prednesené podľa schváleného miestneho zvyku. Modlitbu ruženca sa spoločne začíname modliť v kostole 40 minút pred svätou omšou. Skúsme zvlášť aj v tento mesiac sa viacerí zapojiť do tejto modlitby.

Spoveď:

Každý deň pol hodiny pred svätou omšou.

Stoličky:

Chcem vás poprosiť aby ste nedávali stoličky pred dvere spovednice. Ak si ich tam aj na omšu dáte, tak prosím aby ste ich potom odložili tam odkiaľ ste ich zobrali.